Facebook RSS Kanał YouTube

Wielka Wyrypa i MY ;)

W ubiegłą sobotę 22 sierpnia ekipa Kobiet na Medal wybrała się do Świeradowa Zdroju, aby wziąć udział w imprezie na orientację.

Uczestniczyłyśmy w VI rajdzie Izerska Wielka Wyrypa. Podobnie jak w maju na Rudawskiej Wyrypie wybraliśmy najkrótszą trasę pieszą - 25km i podzieliliśmy się na dwa zespoły męski i żeński.

na starcie: Ola, Wiola i Gosia

Zespół męski reprezentował samotnie mąż Gosi - Wojtek, a żeński tworzył tercet w składzie Gosia, Ola oraz bratowa Wojtka - Wiola. Trzeba tu jeszcze wspomnieć o najodważniejszym z nas wszystkich bracie Wojtka - Rafale, który wraz z 55 innymi śmiałkami już poprzedniego wieczoru wyruszył na najtrudniejszy wariant trasy czyli 100km, stanowiący jednocześnie Mistrzostwa Polski w Pieszych Maratonach na Orientację.

na trasie/zbieramy punkty :)

Start trasy pieszej 25km odbył się o 9 rano i od samego początku nie było łatwo, bo cały czas pod górę. Wiedziałyśmy jednak, że tak będzie, bo to przecież Góry Izerskie, a suma przewyższeń na naszej trasie została oszacowana na bagatela 1100m :) Nie było, więc innej rady jak tylko pogodzić się z tym, że ta impreza będzie dla nas w większości marszem, a nie biegiem, na orientację.

takie widoki...

Pogoda była wspaniała, bo szczęśliwie dla nas niedawne rekordowe upały odpuściły, napierałyśmy więc do przodu kolejno zaliczając punkty kontrolne. Zostały one jednak tak porozmieszczane, że praktycznie wszyscy uczestnicy wybrali tą sama kolejność ich zaliczania. Spowodowało to, że na trasie cały czas jeszcze ktoś z zawodników nam towarzyszył i nierzadko inspirował się naszym wyborem kierunku marszu, a na niektórych punktach trzeba było odstać chwilę w kolejce żeby podbić kartę.

Wiola - najlepiej zorientowana :)

My szczęśliwie nie miałyśmy większych problemów z nawigacją, nawet pomimo tego, że mapa nie była idealnie zorientowana w ramce, ale przecież co trzy głowy to nie jedna no i miałyśmy w zespole Wiolę, która jest z nas najbardziej doświadczona w tego typu imprezach.

zasłużony medal i mapa z naszą trasą

Po niespełna 6 godzinach udało nam się ukończyć rajd na 13 pozycji wśród kobiet. Więcej szczęścia miał Rafał, który Mistrzostwa Polski w Pieszych Maratonach na Orientację ukończył na 6 pozycji.

Wojtek z Kyształowym Pucharem - BRAWO!

Najbardziej zadowolony ze Świeradowa wrócił Wojtek, który zajął 3 miejsce na trasie pieszej 25km i na podium odebrał kryształowy puchar  :)