Facebook RSS Kanał YouTube

FUN-RUN

 

 

Początki są zawsze trudne. Pojawia się tysiące „za” i dwa tysiące powodów „przeciw”. Jak i co zrobić, aby tym razem nam się udało? Pomogę Wam rozpocząć przygodę ze zdrowym i aktywnym stylem życia w 5 krokach, ale będę też wymagała pomocy z Waszej strony, bo jak wiadomo nic samo się nie zrobi. Jesteście gotowe? Zaczynamy!

 

Nie chcę kreować wyczynowców, a zadowolone z siebie kobiety, czerpiące radość z aktywności fizycznej. Nie przygotuję Was do osiągania spektakularnych wyników w zawodach, a do udziału w imprezach zorganizowanych, bo tam spotkacie szczęśliwych, radosnych i pomocnych ludzi, zarażających pozytywną energią.

 

KROK 1

Na początek wybierzcie się do lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza sportowego. Zapytacie po co? Jeśli szanujecie swoje zdrowie i najbliższych, sprawdźcie czy nie ma przeciwwskazań do podjęcia aktywności fizycznej. Przeprowadzenie podstawowych badań morfologii krwi i moczu jest konieczneZOBACZ JAKIE TO PROSTE - kliknij

 

KROK 2

W każdym sporcie są jakiś niezbędne elementy. W naszym są to buty i pulsomet. Dobór obuwia dopasowanego do stopy jest niezwykle istotny. Właściwie dobrane buty pozwolą na bezpieczne uczestnictwo w aktywności sportowej, nawet osobom z wadami stóp (pronacja, supinacja). Natomiast ignorancja potrafi przyczynić się do powstania nieprawidłowości  u osób zdrowych. Pulsometr pozwoli uniknąć nam stref zakazanych i przetrenowania. Ważne jest też dopasowanie stroju, aby brak komfortu i niepotrzebne otarcia nie zabrały nam radości z biegu. Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj - wystarczy kliknąć!

 

KROK 3

Jesteśmy zdrowe, ubrane - ruszamy. Jeśli chcemy ten stan zdrowia utrzymać, a nawet polepszyć, osiągnąć strzelistą sylwetkę i jędrne ciało – musimy trochę się spocić :) Ważna jest od samego początku właściwa postawa biegowa. Wyprostowana sylwetka, delikatnie ściągnięte łopatki, ugięte i harmonijnie pracujące z całym ciałem ręce, biodra w linii pionowej w stosunku do ramion, rytmiczne kroki, stopy stawiane w linii prostej biegu. Jeśli od początku wdrożysz prawidłowe nawyki, zminimalizujesz lub całkowicie wyeliminujesz kontuzje. Nie zapominaj nigdy o rozgrzewce na początku i ćwiczeniach rozluźniających na zakończenie treningu! ĆWICZENIA PO BIEGU - kliknij

 

KROK 4

Wzmacnianie jest koniecznym elementem aktywności biegowej. Samo „klepanie” kilometrów nie wystarczy, aby osiągnąć sukces. Poprzez ćwiczenia wzmacniające i rozciągające będziemy biegać lepiej i unikniemy kontuzji lub zmniejszymy ryzyko jej wystąpienia. Bieganie to nie tylko sprawne nogi, ale silne pośladki, mocne ręce i stabilny gorset mięśniowy – brzuch i plecy. ZESTAWY ĆWICZEŃ - kliknij!

 

KROK 5

Trenuj w grupie – zaproś koleżankę,  przyjaciółkę. Stwórzcie swój własny zdrowy i wolny od stresu świat. Będziecie mogły razem się wspierać i … rozmawiać bez końca - możliwość swobodnej rozmowy podczas biegu, to znak, że macie odpowiednie i bezpieczne tętno :) Nie zauważycie kiedy minął Wam świetnie i pożytecznie spędzony czas. Wykonałyście ruch, w kierunku zdrowego i aktywnego stylu życia, a on odwdzięczy się wspaniałą i piękną sylwetką. Początki są zawsze trudne, ale prawdą jest, że nie cenimy tego co przychodzi nam z łatwością. Jak wytrwać? Zdradzę Wam kilka moich sekretów! Z pomocą przyjdzie MOTYWATOR (kliknij)

 

Tygodniowa aktywność to wykonanie łącznie około 3-5 jednostek treningowych (naprzemiennie bieganie i wzmacnianie). Pozostałe dni musisz poświęcic na regenerację. Dlaczego? Przeczytaj - SZTUKA RELAKSU (kliknij)

  • bieganie 2-3 razy
  • ćwiczenia wzmacniające 1-2 razy

 

Intensywność zajęć sportowych powinna uwzględniać stan Twojego zdrowia oraz predyzpozycje organizmu. No to FUN-RUN - baw się bieganiem!

Komentarze

Pogoda Wrocław z serwisu

BlogRSS

zobacz więcej
TRASA jest KOBIETĄ - mamy dowód
Data: 03/03/2016

W czwartkowy wieczór Ola zapytała czy nie wybiorę się pobiegać po lesie. Znaczy się czy nie pojadę na Rajd "Róża Wiatrów" do Puszczy Zielonka, na trasę „lajtową” ...