Facebook RSS Kanał YouTube

Maraton 2014 - I ETAP/start – 26 listopada 2013

Pogoda arcyświąteczna za oknem – pierwszy śnieg spadł, zegarek biegowy padł, a ja nie mam ochoty na bieganie :)

 

Pierwszy dzień treningowy po dość długim roztrenowaniu nie jest ciekawym elementem mojego dnia. Lubię biegać, ale jakoś tak trudno jest wtłoczyć się w reżim treningowy – nie pobiegłam dokładnie zadanego dystansu i nie wykonałam kompletu ćwiczeń stacyjnych.  

 

Jakoś tak wszystko przeszkadza, w płucach tchu brak,  ciężko ćwiczyć z ociężałymi czterem literami, to boli piszczel, to rozcięgno drętwieje, to gruszkowaty się przypomina – mój organizm powoli budzi się do wysiłku.  Śmiać mi się chce z takiej sytuacji, bo z doświadczenia wiem, że taki „ociężałostan” potrwa około dwóch tygodni. Ciało i mięśnie tak szybko nie zapominają, tylko się rozleniwiają -  po prostu trzeba to „rozbiegać”

 

Takie początki to doskonały trening wolincjonalny, bo co z tego, że mam na swoim koncie kilka maratonów i setki pokonanych kilometrów – jestem tylko człowiekiem i za każdym razem targają mną takie same rozterki – „iść na ten trening, czy nie?”…                No to poszłam :)

 

I tydzień/I etap (5 tygodni) -  plan wykonany w 50%

WTOREK
rozgrzewka 10 minut truchtu + gimnastyka ogólna
bieg 12km bieg w I zakresie tętna
ćwiczenia trening stacyjny (5 ćwiczeń/3 serie/15 powtórzeń)
zakończenie stretching

 

ŚRODA
rozgrzewka 10 minut truchtu + gimnastyka ogólna
bieg 6km bieg w I zakresie tętna
ćwiczenia 5 minut gimnastyki specjalnej                                     2x4km bieg w II zakresie tętna/przerwa 2 minuty  1km bieg w truchcie
zakończenie stretching

 

Za tydzień kolejny dzień treningowy (czwartek) z mojego I ETAPU 5-o tygodniowego przygotowania do MARATONU WIOSENNEGO

 

Komentarze

Pogoda Wrocław z serwisu

BlogRSS

zobacz więcej
TRASA jest KOBIETĄ - mamy dowód
Data: 03/03/2016

W czwartkowy wieczór Ola zapytała czy nie wybiorę się pobiegać po lesie. Znaczy się czy nie pojadę na Rajd "Róża Wiatrów" do Puszczy Zielonka, na trasę „lajtową” ...