Facebook RSS Kanał YouTube

Maraton 2014 - I ETAP/II tydzień

„Xawery” wyrzeźbił nową rzeczywistość, która rzucała mną na trasie jak pustym papierkiem po Snickers’ie.

 

Siłę wiatru, bo ten szczegół rozburzuł moją "tabelkę",  można wykorzystać jako naturalne obciążenie, ale to mało przyjemne i nie daje gwarancji prawidłowo przeprowadzonego treningu. Wiatr nie jest przyjacielem biegacza i potrafi nieźle nabałaganić w jego układzie odpornościowym - natrulnie jeśli mu na to pozwolimy. Wolałam nie ryzykować i tym sposobem w drugim tygodniu moich zmagań treningowych "Xawery" wywiał jeden dzień z mojego planu.

 

Marek (trener) dba, abym podczas „wybiegań” się nie nudziła i nie „ubijała” tylko trasy butami. Dzienny kilometraż jest bardzo przystępny i zróżnicowany. Mam swoje ulubione dni treningowe i czekam na nie z utęsknieniem. Pierwszym z nich jest ŚRODA. Zaczynam wolno, potem szybko-szybko-wolno i nawet nie wiem, kiedy kończy się to „tango”.

 

Biegam teraz według wskazań pulsometru, na wskaźnik tempa nawet nie patrzę, bo dawno tak niskich  cyfr mój zegarek nie widział :) Są to działania celowe, po pierwsze mają mnie „rozbudzić”, a po drugie usprawnią metabolizm tlenowy, co w konsekwencji przełoży się na ekonomię biegu i zmniejszy koszt fizjologiczny wysiłku.

 

II tydzień/I etap (5 tygodni) -  plan wykonany w 75%

ŚRODA
rozgrzewka 10 minut truchtu + gimnastyka ogólna
bieg 6km bieg w I zakresie tętna
ćwiczenia 5 minut gimnastyki specjalnej                                     2x4km bieg w II zakresie tętna/przerwa 2 minuty  1km bieg w truchcie
zakończenie stretching

 

CZWARTEK
rozgrzewka 10 minut truchtu + gimnastyka ogólna
bieg 14km bieg w I zakresie tętna
ćwiczenia 5 minut gimnastyki specjalnej                             przebieżki 10x80m
zakończenie stretching

 

Za tydzień kolejny dzień treningowy (piątek) z mojego I ETAPU 5-o tygodniowego przygotowania do  MARATONU WIOSENNEGO

 

Komentarze

Pogoda Wrocław z serwisu

BlogRSS

zobacz więcej
TRASA jest KOBIETĄ - mamy dowód
Data: 03/03/2016

W czwartkowy wieczór Ola zapytała czy nie wybiorę się pobiegać po lesie. Znaczy się czy nie pojadę na Rajd "Róża Wiatrów" do Puszczy Zielonka, na trasę „lajtową” ...