Facebook RSS Kanał YouTube

O mnie

Mam marzenie! Chcę, aby moja strona stała się platformą skupiającą kobiety, które podejmując regularną aktywność fizyczną zapewniają sobie pozytywną energię, dobry stan zdrowia, świetną formę i figurę. Chcę pomagać zrozumieć i polubić aktywny i zdrowy tryb życia. Służyć fachową pomocą, radą i wsparciem.

 

Bieganie, to pozornie prosta czynność. Wymaga odpowiedniego przygotowania i wieloetapowego wdrożenia. Szczególnie dla osób, które ze sportem w przeszłości nie miały zbyt wiele wspólnego – jak ja!

 

Bieganie – moja pasja i radość! Początkowo, jak u większości osób, bieganie było niezrozumiałą czynnością, która frustrowała swoją intensywnością. Wymagała wytrzymałości, wytrwałości i odporności na zniechęcenie, ale się opłaciło!

 

foto. D.Lubos

 

Teraz bieganie stało się moją wizytówką, a treningi biegowe – dniami, których wyczekuję z niecierpliwością i realizuję bez względu na pogodę i wiele innych pozornych przeszkód.

 

Przez cały sezon startuję w różnych imprezach biegowych w kraju. Lubię biegi na krótszych dystansach (5km-15km), ale prawdziwym wyzwaniem są dla mnie za każdym razem półmaratony oraz maratony (21km/42km). Na nich sprawdzam nie tylko sprawność fizyczną, ale również wytrzymałość psychiczną – tak ważną w życiu codziennym.

 

Bieganie samo w sobie zdawać się może nudne, męczące i bezsensowne. Nieprawda! Wie o tym każda osoba, która wzięła udział w jakiejkolwiek masowej imprezie biegowej! Zaraz po przekroczeniu mety, po odebraniu medalu, dzieląc się na gorąco wrażeniami z trasy - uczucie szczęścia wręcz roznosi człowieka! Pozytywne nastawienie do siebie i otoczenia nie znika przez długie godziny, a czasami – całe dni!

 

Do zobaczenia na trasie
Irena rocznik 1970 :)

Komentarze

Pogoda Wrocław z serwisu

BlogRSS

zobacz więcej
TRASA jest KOBIETĄ - mamy dowód
Data: 03/03/2016

W czwartkowy wieczór Ola zapytała czy nie wybiorę się pobiegać po lesie. Znaczy się czy nie pojadę na Rajd "Róża Wiatrów" do Puszczy Zielonka, na trasę „lajtową” ...