Facebook RSS Kanał YouTube

Pierwsze wyjście

TWARZ

Chcesz biegać, ale nie potrafisz zrezygnować z makijażu? Wcale nie musisz! Wystarczy przestrzegać kilku sprawdzonych zasad, a również w biegu zachwycać będziesz płeć męską swoim nienagannym wyglądem, a w siedzących na parkowych ławkach dziewczynach wcinających chipsy z colą, wzbudzać będziesz niepohamowaną zazdrość!

 

Przede wszystkim nie zapominamy o kremach. Te z dodatkiem bronzera nadadzą naszym buziom bardziej zrównoważony ton i pomogą zminimalizować efekt "czerwonej twarzy" podczas wykonywania ambitniejszych treningów.

 

Nie zapominamy o tym, że krem taki zawierać powinien dodatkowo odpowiedni filtr z przedziału SPF 15 - SPF 30, w zależności od pory roku, nasłonecznienia oraz siły wiatru. Odpowiedni jakościowo krem nie będzie „ściekał” z twarzy i umożliwi właściwe oddychanie skóry twarzy podczas biegu - pod warunkiem, że nałożymy go ok. 1 godzinę przed treningiem.

 

Ja przetestowałam już podczas ostatnich kilkuset wybieganych kilometrów kremy różnych producentów i mam swój sprawdzony produkt. Chcesz wiedzieć, jaki? Zapytaj!

OCZY

Jeśli chodzi o podkreślenie urody naszych oczu, jestem za użyciem maskary wodoodpornej malując jednakże tylko górne rzęsy. Malowanie dolnych rzęs niesie za sobą ryzyko uzyskania efektu „pandy”, co wzbudzać będzie wprawdzie wesołość wśród mijających nas ludzi, lecz nie koniecznie w nas samych. Podobnie sprawa się ma z cieniami, które nie przydadzą nam uroku podczas mocnych treningów, lecz utworzą co najwyżej paskudne „wałeczki”.

USTA

Wprawdzie błyszczyki stanowią lekko-sportową alternatywę dla ciężkich szminek, lecz ostatecznie chciałabym polecić inny produkt, a mianowicie klasyczne sztyfty z wazeliną. Unikniemy wówczas nieprzyjemnych i nieestetycznych wysuszonych warg, a nawet ich pękania. Stosowanie sztyftów zapewni nam uśmiech pięknych i dobrze nawilżonych ust.

STOPY I RĘCE

Pewnie lubisz mieć zawsze piękne paznokcie zakładając latem lekkie sandałki, dbaj więc o stopy przez cały rok. Używaj kremów nawilżających, usuwaj martwy zrogowaciały naskórek , obcinaj krótko paznokcie i spiłuj je delikatnie, aby zapobiegać uszkodzeniu płytki paznokcia podczas biegu – w najgorszym przypadku jego zerwania – liczba pięknie lakierowanych paznokci powinna się zgadzać :) Wyrabianie dobrych nawyków procentuje i przydaje się w życiu codziennym. Zazwyczaj nie mamy czasu – poza letnim sezonem - na dopieszczanie tej „niewidocznej części ciała”, a przecież nagie stopy są … no same już wiecie :) Gorąco zachęcam do malowania paznokci u rąk i nóg – w niczym nie przeszkadza takie upiększanie, jeśli jest schludne i dopasowane do okoliczności. Trochę trzeba się pomęczyć, ale nagrodą dla Ciebie i dla niego jest to, że Twój facet będzie mógł oglądać Cię piękną i zrelaksowaną od stóp do głów!

SKÓRA

Bardzo ważne jest to, aby zaraz po zakończonym treningu biegowym, w miarę możliwości, skorzystać z natrysku. Wytrącana przez organizm wraz z potem sól powodować może podrażnienia i otarcia skóry, poza tym ten zapach… :) Nasza skóra potrzebuje oczyszczenia bieżącą wodą oraz delikatnym kosmetykiem kąpielowym. Następnie koniecznie nawilżamy ją naszym ulubionym balsamem, aby pozostała nadal zdrowa i delikatna pomimo wystawiania jej na uprzednie działanie wiatru, chłodu, deszczu lub intensywnych promieni słonecznych.

BIŻUTERIA

W przypadku stosowanych przez nas na co dzień ozdób naszego ciała musimy być podczas biegu raczej sceptyczne. Owszem, zegarek sportowy, pulsometr i … niewiele więcej. Zabieranie ze sobą ulubionych łańcuszków, pierścionków, bransoletek czy długich kolczyków upodobni nas raczej do owieczek opatrzonych w dzwoneczki, niż do profesjonalnych biegaczek. Są one dodatkowo powodem wielu nieprzyjemnych i nieestetycznych otarć, zadrapań i skaleczeń. Wraz ze wzrostem pokonywanego kilometrażu drobne niedogodności stać się mogą przyczyną koszmarnych ran skutecznie odbierających nam przyjemność z biegania.
Jeśli uważacie, że brakuje Wam blasku – zafundujcie sobie … promienny uśmiech! :)

 

Wszystko, o czym tutaj napisałam, przetestowałam na sobie :) Nie są to teksty z netu, podręczników, czy gazet - rady te napisały PRAKTYKA i ŻYCIE!

 

Irena Trzęsicka

Komentarze

Pogoda Wrocław z serwisu

BlogRSS

zobacz więcej
TRASA jest KOBIETĄ - mamy dowód
Data: 03/03/2016

W czwartkowy wieczór Ola zapytała czy nie wybiorę się pobiegać po lesie. Znaczy się czy nie pojadę na Rajd "Róża Wiatrów" do Puszczy Zielonka, na trasę „lajtową” ...