Facebook RSS Kanał YouTube

BIEGAĆ ŚWIADOMIE

Wszystko zaczęło się 23 marca 2013 roku. Tego dnia przypadła 20-rocznica odejścia mojej Mamy. Była dokładnie w moim wieku.

 

W tym dniu ja wraz z moim synem ukończyłam swój bieg wokół Ślęzy, Ona tej szansy nie miała. Pokonał ją RAK!

 

Miała niecałe 43 lata…Dwadzieścia lat temu raka należało się bać. Słowo rak znaczyło - wyrok! Dzisiaj słowo rak nabrało nowego wymiaru, ułożyło się w całe zdanie  - RAK.TO SIĘ LECZY! Jak mawia mój przyjaciel hematolog – „(…) głównym problemem jest brak świadomości” – to fakt. Obmyśliłam plan. Z nami „kolego”, tak łatwo ci nie pójdzie!

 

O projekcie opowiedziałam w redakcji  RUNNER’S WORLD. Wspólnie zaprosiliśmy organizatorów kampanii społecznej RAK.TO SIĘ LECZY! do połączenia sił w biegu, aby razem z Wami  PRZEGONIĆ RAKA.

 

PRZEGONIĆ RAKA – to bieg dla tych wszystkich, którzy wierzą, że można wygrać… z rakiem! To bieg dla ludzi, którzy chcą podnieść swoją świadomość onkologiczną, żyć zdrowo i aktywnie. Bo „przeganianie raka” to też aktywność ruchowa, która ma wpływ na zmniejszenie ryzyka zachorowania na nowotwory i choroby cywilizacyjne.

 

PRZEGONIĆ RAKA  - to  pokonanie dystansu 5 km – biegiem, marszem  lub… marszobiegiem, samemu, z małżonkiem, z dziećmi  – bo nie wynik jest w tym przypadku najważniejszy, a nagroda, którą  może wygrać każdy! 

 

Impreza będzie miała charakter charytatywny, a wpisowe w wysokości 45 zł zostanie PRZEKAZANE na działania Polskiej Koalicji Organizacji Pacjentów Onkologicznych, zrzeszającej największe fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz walki z rakiem.

 

PRZEGONIĆ RAKA – to nasz wspólny bieg - www.przegonicraka.pl

 

 

do zobaczenia na starcie :)

Irena Trzęsicka

 

Komentarze

Pogoda Wrocław z serwisu

BlogRSS

zobacz więcej
TRASA jest KOBIETĄ - mamy dowód
Data: 03/03/2016

W czwartkowy wieczór Ola zapytała czy nie wybiorę się pobiegać po lesie. Znaczy się czy nie pojadę na Rajd "Róża Wiatrów" do Puszczy Zielonka, na trasę „lajtową” ...