Facebook RSS Kanał YouTube

SOK JABŁKOWY na gorąco!

Zawitała już do nas chyba najbardziej nieprzyjemna pora roku. Nagle dokucza nam przenikliwy chłód, za oknem robi się ponuro i szaro. Jednak jesień ma dla nas swoje dary, z których warto korzystać, aby poprawić sobie nastrój. Jednym z nich są jabłka, a w zasadzie sok jabłkowy. Najlepszy mętny własnej roboty.

 

Wypicie takiego soku nie tylko poprawi nam samopoczucie, ale również przyniesie wiele korzyści. Jabłka są bogatym źródłem witaminy C, która dobrze wpłynie naszą odporność - bo naturalna. Zawierają liczne fitosubstancje, które pomogą zapobiec chorobom układu krążenia, niektórym nowotworowom oraz złagodzą objawy astmy i alergii. Zawierają rozpuszczany błonnik, który obniża poziom „złego” cholesterolu.  

 

foto: I.Trzęsicka

 

Żeby nasz sok jabłkowy nie był „nudny” mamy dla was ciekawą propozycję bezalkoholowego grzańca, z cynamonem, który rozgrzeje i goździkami, które zadziałają przeciwbólowo i bakteriobójczo. Będzie idealny na chłodne, jesienne wieczory spędzone przy kominku z ciekawą lekturą, ale również na prywatce wśród znajomych.  

 

  • 1 ½ kg jabłek
  • 2 laski cynamonu
  • 8 goździków
  • plasterek imbiru

 

Jabłka umyć i wycisnąć sok w sokowirówce, przelać do garnka, dodać przyprawy i zagotować. Jeśli będzie za kwaśny dodać miód, ale nie koniecznie. Rozlać do szklaneczek i udekorować cząstkami jabłek. Brak sokowirówki zrekompensuj kupnym mętnym sokiem jabłkowym :)

 

Monika Stolarczyk

 

Komentarze

Pogoda Wrocław z serwisu

BlogRSS

zobacz więcej
TRASA jest KOBIETĄ - mamy dowód
Data: 03/03/2016

W czwartkowy wieczór Ola zapytała czy nie wybiorę się pobiegać po lesie. Znaczy się czy nie pojadę na Rajd "Róża Wiatrów" do Puszczy Zielonka, na trasę „lajtową” ...