Facebook RSS Kanał YouTube

Czerwona Szpilka w Mieście

W pierwszym dniu marca we Wrocławiu spotkało się ponad sto pań. Powodem była Czerwona Szpilka, czyli cykl spotkań adresowanych do kobiet, które chcą pogłębić lub uzyskać wiedzę z zakresu autoprezentacji, dbania o swój wizerunek czy inwestowania. 

 

 

Mnie osobiście skusiła możliwość zapoznania się z FaceFitness’em – przepisem na zachowanie młodości bez użycia skalpela! Przyznam, iż to wystąpienie było głównym celem mojej wizyty i nie zawiodłam się. Blok poświęcony FaceFitness’owi był ostatnim elementem wydarzenia, co na szczęście wymusiło na mnie, obecność na wcześniejszych prelekcjach.

 

Dzięki takiemu układowi spotkania miałam okazję uszczknąć z wiedzy charyzmatycznej Anny Matusiak – wykładowcy i dziennikarki telewizyjnej - z zakresu autoprezentacji. Niby temat każdemu znany, ale przekazany w bardzo czytelny, łatwy do zapamięta i poparty wartościowymi przykładami sposób. Byłam zachwycona.

 

Potem na scenę wkroczyła Dominika Zaborowska – doradca wizerunku. W niezwykle barwny sposób opowiadała jakie znaczenie w naszym życiu zawodowym ma kolor. Czego należy się wystrzegać, a co koniecznie zakładać i tutaj również przykład gonił przykład. W myślach robiłam już porządek w szafie.

 

 

Spotkanie w typowo żeńskim gronie ma kilka zalet. Jak to kobiety lubimy rozmawiać, radzić, dzielić się ciekawostkami, polecać miejsca, z których jesteśmy zadowolone – kreujemy przyjazną i miłą atmosferę. Zawieramy nowe znajomości i co najważniejsze zdobywamy cenną wiedzę od praktyków, którą możemy spożytkować na gruncie zawodowym i prywatnym.

 

Na koniec dostałyśmy po kwiatku. Drobiazg, a cieszy, na twarzy pojawia się uśmiech. Opuszczałam salę wykładowa w dobrym nastroju i jak mawia „mądrość staropolska” z każdego spotkania należy coś wynieść - mnie się udało! Miałam i tulipana i ważne spostrzeżenie. Niezależnie czy jest to wystąpienie w auli czy przy kawowym stoliku. Zawsze powinnyśmy być odpowiednio ubranie i jeszcze lepiej przygotowane, bo to podstawa i gwarancja sukcesu.

 

Irena Trzęsicka

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

p.s. w temacie FaceFitness'u wypowiem się szerzej niebawem.

Komentarze

Pogoda Wrocław z serwisu

BlogRSS

zobacz więcej
TRASA jest KOBIETĄ - mamy dowód
Data: 03/03/2016

W czwartkowy wieczór Ola zapytała czy nie wybiorę się pobiegać po lesie. Znaczy się czy nie pojadę na Rajd "Róża Wiatrów" do Puszczy Zielonka, na trasę „lajtową” ...