Facebook RSS Kanał YouTube

Jak zaoszczędzić na bieganiu

Podobno bieganie to sport tani. Ktoś zaglądając do mojej szafy, miałby zgoła odmienne zdanie. Przekornie odpowiadam, że inwestuję w swoje zdrowie, które jest dobrem bezcennym. Jednak zawsze pamiętam, aby to inwestowanie w zdrowotno-sportowe hobby nie pozbawiło mnie całej pensji czy oszczędności. Tylko czy to jest możliwe? Z doświadczenia powiem - oczywiście! 

 

 

 BUTY  – mam już swoje ulubione i nie zawsze są to najnowsze modele. Kolekcja zeszłoroczna jest zazwyczaj tańsza, są outlety i można się targować. Tym sposobem sprzedawcy zyskują nową powierzchnię handlową, a my dobre i tańsze biegówki.

 

 ODZIEŻ  – zapisuję się na newslettery z ulubionych sklepów i z niecierpliwością oczekuję na przeceny, gdzie zniżki czasami dochodzą do 50-70%. A jak zebrać na to fundusze? Drobniaki, które zostają z zakupów i wypychają portfel, odkładaj, każdego dnia do słoiczka lub skarbonki. Niech to będzie przysłowiowe 2 lub 5 złotych. Nawet nie zorientujesz się kiedy zbierze się całkiem spora sumka. Tylko pamiętaj, aby skarbonka była szczelnie zamknięta i nie było możliwości wcześniejszego podbierania miedziaków.

 

 STARTY  - planuję rozsądnie i z wyprzedzeniem udział w zawodach, kiedy opłaty są najniższe. Nie stresuj się, że przepadnie wpisowe . Większość renomowanych imprez biegowych pozwala przepisywać pakiet na innych zawodników, kiedy sami nie możemy wziąć udziału w wyścigu.

 

 BONUSY  - dokładnie przeglądam zawartość pakietu startowego, jest tam wiele zniżek, z których warto skorzystać. Dodatkowo, większość z nich zawiera całkiem dobrej jakości odzież techniczną  – koszulki, buffy, skarpetki - dlatego warto czytać regulamin i obserwować czym zachęcają nas do udziału w imprezach biegowych organizatorzy.

 

 W GRUPIE  - nie tylko korzyści materialne wypływają z przynależności do grupy ;) Zapisz się do klubu i zyskaj zniżki na zawody, wyjazdy treningowe, usługi fizjoterapeutyczne, zakup suplementów czy skorzystanie z zajęć fitness. Masz szansę poznać nowych przyjaciół, których być może, nigdy byś nie poznała, gdyby nie klub biegowy.

 

Irena Trzęsicka

Komentarze

Pogoda Wrocław z serwisu

BlogRSS

zobacz więcej
TRASA jest KOBIETĄ - mamy dowód
Data: 03/03/2016

W czwartkowy wieczór Ola zapytała czy nie wybiorę się pobiegać po lesie. Znaczy się czy nie pojadę na Rajd "Róża Wiatrów" do Puszczy Zielonka, na trasę „lajtową” ...