Facebook RSS Kanał YouTube

WYSZUKIWARKA biustonoszy

Mamy w swojej szafie buty na party i mamy buty do biegania. Z biustonoszem powinno być podobnie. Nie będzie spełniało swojej roli, podczas aktywności … sportowej, piękne koronkowe cacko – ramiączka bezlitośnie potraktują ramiona, a fiszbiny przemienią przyjemny bieg w krwawy horror.

 

foto: R. Mutke

 

Jak już ostatnio zauważyłyście pogoda nas rozpieszcza i skłania do zakładania coraz mniejszej liczby warstw odzieży.  Wychodząc na trening ograniczamy się do minimum, bo wiadomo organizm lepiej poradzi sobie z jego ogrzaniem niż ochłodzeniem.

 

Wybiegając na przebieżkę wystarczy koszulkę techniczną lub przewiewną kamizelkę narzucić na dobrze dobrany biustonosz. Dla kobiet to priorytet, choć nie dla wszystkich śmiem zauważyć! Podczas biegu grawitacja bezlitośnie przypomina o sobie, a szczególnie jest dokuczliwa dla pań  z obfitszym biustem, dlatego dobór odpowiedniej bielizny jest tak istotny.

 

Panowie zapewne zachwyceni są widokiem ponętnie kołyszącej się materii, która z każdym krokiem to wzbija się to opada. Ale oprócz doznań wzrokowych, z którymi bym polemizowała, ta „lambada” niestety na poprawę jej kondycji nie wpływa. Poprzez takie zaniedbania skóra otaczająca gruczoły piersiowe traci na elastyczności, co w konsekwencji prowadzi do jej rozciągnięcia. I nie jest tutaj winne niczemu bieganie czy uprawianie innego sportu, lecz błędy w wyborze biustonosza lub w najgorszym przypadku zwykła ignorancja.

 

Na szczęście nie jesteśmy już skazane na zakładanie czarnego lub ... czarnego stabilizatora naszych piersi. Obecnie producenci mając na uwadze zapewnienie nam komfortu, nie zapomnieli o dostarczeniu nam wrażeń estetycznych – pojawiły się kolory! Staniki sportowe zabezpieczają i stabilizują nasze atrybuty podczas dynamicznych ruchów, których nie brakuje w czasie treningu biegowego. Spełniają również rolę atrakcyjnej koszulki biegowej, która dodatkowo podczas doskwierających upałów, skutecznie odprowadzi nadmiar wilgoci.

 

 

Możemy zdecydować się na bieliznę m.inn. Nike, Triumph, Panache czy też Adidas, który oferuje na swojej stronie  WYSZUKIWARKĘ BIUSTONOSZY ułatwiającą wybór zgodnie z preferencjami i typem prowadzonej aktywności sportowej.

 

Teraz już nie ma wymówek i luźno „latające” baloniki zostawmy na imprezę, a sobie zafundujmy dobrze wspierający biustonosz, który będzie najlepszym wyborem dla jakości i komfortu treningu.

 

Irena Trzęsicka

Komentarze

Pogoda Wrocław z serwisu

BlogRSS

zobacz więcej
TRASA jest KOBIETĄ - mamy dowód
Data: 03/03/2016

W czwartkowy wieczór Ola zapytała czy nie wybiorę się pobiegać po lesie. Znaczy się czy nie pojadę na Rajd "Róża Wiatrów" do Puszczy Zielonka, na trasę „lajtową” ...