Facebook RSS Kanał YouTube

reduktor tłuszczu

PYTANIE

„Podczas biegania spala się ponoć sporo kalorii. Mimo intensywnych treningów (3x w tygodniu po 10km) do idealnej wagi brakuje mi  około  4 kg. Niestety waga stoi w miejscu od jakiegoś miesiąca i ani drgnie. Możecie polecić mi jakiś reduktor tłuszczu do 60 zł? Pozdrawiam Marta”

 

ODPOWIEDŹ

Witaj Marto :) Problem, który opisałaś jest jednym z najczęściej występujących wśród odchudzających się kobiet. Na początku, gdy rozpoczynamy przygodę z bieganiem zauważamy dość szybką utratę masy ciała. Nawet do 4 kg w ciągu pierwszego miesiąca bez stosowania dodatkowej diety. Potem wskazówka wagi ani drgnie. Problem w tym, że nasz organizm po pewnym czasie przyzwyczaja się do powtarzanego w niezmienionej formie treningu i nie stanowi on już dla organizmu bodźca do „przerabiania” nadwyżki energii. Dlatego też trening powinien być zróżnicowany!  

 

Powinnaś wprowadzić dodatkowo zajęcia w klubie fitness, które wzmocnią Twoje ciało oraz rozbudować trening biegowy o podbiegi, przebieżki, biegi ze zmienną prędkością, biegi powtórzeniowe.

 

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest dieta. Staraj się jeść regularne 3-5 posiłków dziennie, unikaj smażonych potraw. Produkty, które mogą pomóc poprawić pracę układu pokarmowego i tym samym przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej są:  jabłka, oliwa z oliwek, grejpfruty, pomarańcze, jaja, ryby, nasiona chia, brązowy ryż, a także przyprawy: cynamon, imbir, cayenne. Pij dużo wody oraz unikaj soli.

 

Brak spadku masy ciała może być związany również z rozbudową tkanki mięśniowej. Gdy zaczynamy intensywnie ćwiczyć nasze mięśnie zaczynają „rosnąć”, często z niewielkim ubytkiem tkanki tłuszczowej. Można zauważyć, wtedy nawet wzrost masy ciała, dlatego lepszą metodą oceny na początku jest mierzenie się.

 

Suplementy, o które prosiłaś nie mają przeprowadzonych badań medycznych, ich skład bardzo często jest wątpliwy, a skutki brania takich specyfików mogą być katastrofalne. Dlatego opisałam Ci co należałoby zmienić, aby poprawić pracę metabolizmu nie prowadzących do stałych, często nieodwracalnych uszczerbków na zdrowiu.

 

Irena i Monika

 

Masz pytanie? Napisz! Postaramy się odpowiedzieć - biuro@kobietynamedal.pl

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

przeczytaj również (wystarczy kliknąć):

Komentarze

Pogoda Wrocław z serwisu

BlogRSS

zobacz więcej
TRASA jest KOBIETĄ - mamy dowód
Data: 03/03/2016

W czwartkowy wieczór Ola zapytała czy nie wybiorę się pobiegać po lesie. Znaczy się czy nie pojadę na Rajd "Róża Wiatrów" do Puszczy Zielonka, na trasę „lajtową” ...