Facebook RSS Kanał YouTube

Jak namówić faceta do ćwiczeń

Ty biegasz po alejkach parkowych czy asfalcie, właściwie nie jest ważne gdzie, ważne, że to robisz. Twój facet ma tylko rozbiegany wzrok, podążający za TVpilotem i okupuje kanapę. Jak namówić go, aby twoja pasja i aktywny tryb życia stały się waszym sposobem na wspólne spędzanie czasu? Oto kilka sposobów, kiedy zwyczajne prośby i groźby zawodzą ;)

 

 

 Na pieska  – niestety, to nie to o czym myślicie. Jeśli masz czworonożnego przyjaciela, wspomnij po kolejnej wizycie u weterynarza, że jest on zaniepokojony przyrostem masy jego ciała, co może prowadzić do zawału serca pieska. Wiem, wiem uderzam trochę po bandzie, ale lepiej będzie przyjęte, że to psiak musi pozbyć się masy, a nie nasz Partner. Taki mały wybieg zainspiruje do tego aby nasz „szarik” wyprowadził pana na spacer. Co wyjdzie z korzyścią dla każdego ;)

 

 Spoćcie się   – przejrzyj oferty klubów fitness lub siłowni. Zazwyczaj te lepsze oferują swoim klientom, niższą opłatę za nowego Klienta. Kup mu wejściówkę i poproś, aby ćwiczył tam razem z Tobą, bo czujesz się  pewniej, kiedy jest obok Ciebie twój mężczyzna i pomaga Ci dźwigać ciężary i obsługiwać te wszystkie skomplikowane urządzenia. Nie ma nic lepszego po wysiłku, niż szalejące endorfiny. W tym przypadku w wersji do kwadratu ;)

 

 Przegląd techniczny  - wyślij go na okresowe badania i poproś zaufanego lekarza, aby szepnął słówko o zdrowym trybie życia i jak ważny jest ruch dla utrzymania zdrowia fizycznego i psychicznego. Zresztą aktywność, to recepta na zachowanie młodości i pogody ducha. Dodatkowo komentarz od fachowca o nadwadze i wiążącym się z tym ryzyku przedwczesnego zejścia, na pewno otrzeźwi nie jednego kanapowca.

 

 Kup mu zabawkę  - czasami trzeba, gdy bardzo oporny delikwent, wysupłać trochę grosza i zamiast nowej sukienki czy szpilek zakupić gadżet treningowy, który najlepiej przetestować podczas wspólnego treningu. Takie zabawki działają cuda i z nie jednego kanapowca zrobiły sportowca.

 

 Zrób mu niespodziankę  – prawie każdy facet lubi samochody i piłkę nożną, zazwyczaj tylko oglądać. Pokaż, że szanujesz jego hobby. Wybierzcie się na darmową jazdę próbną np. nowym dynamicznym i męskim Hyundai Tucson, a być może uśmiechnie się do Was szczęście i otrzymacie bilet na Euro 2016 lub piłkę, którą będzie mógł wypróbować na najbliższym orliku. Wtedy emocje sportowe zapewnione, bo zamiast wodzić wzrokiem po ekranie, będzie przebierał nogami po zielonej murawie.

 

 

Moje drogie wszystkie chwyty dozwolone, bo jest o co walczyć. O jego i Twoje zdrowie. Dlatego życzę Wam nieskończonych pokładów inwencji twórczej, wytrwałości, cierpliwości, a przede wszystkim dobrej wspólnej zabawy.

Irena Trzęsicka

Komentarze

Pogoda Wrocław z serwisu

BlogRSS

zobacz więcej
TRASA jest KOBIETĄ - mamy dowód
Data: 03/03/2016

W czwartkowy wieczór Ola zapytała czy nie wybiorę się pobiegać po lesie. Znaczy się czy nie pojadę na Rajd "Róża Wiatrów" do Puszczy Zielonka, na trasę „lajtową” ...