Facebook RSS Kanał YouTube

REFLEKSOLOGIA, a co to?

Refleksologia jest nowoczesną formą terapii, która powstała na podstawie wielu lat badań i doświadczeń zachodnioeuropejskich, rosyjskich i amerykańskich lekarzy i naukowców. Pierwszą mapę stóp stworzono na początku XX wieku. Dziś, w XXI wieku w niektórych krajach refleksolodzy współpracują ściśle z lekarzami. Metodę tą wykorzystuje się w ośrodkach zdrowia publicznego w Anglii i we Francji.  Oparta na fizjologii i anatomii człowieka. Wywodzi się z medycyny starożytnego Egiptu, ale też korzysta z tradycji Wschodu.    

 

 

foto: Joanna Strzębicka         

 

Refleksy to punkty znajdujące się między innymi na stopach i dłoniach. Dzięki specyficznej budowie mają połączenia ze wszystkimi częściami ciała, w tym z gruczołami i organami wewnętrznymi. Poprzez umiejętny masaż refleksów można poprawić stan zdrowia, wpłynąć na siły obronne organizmu, likwidować bóle i inne dolegliwości chorobowe, wyciszać układ nerwowy, regulować krążenie krwi. Odpowiedni ucisk wyznaczonych miejsc na mapie ciała stymuluje przepływ energii, która ma uzdrawiającą moc.

 

DLACZEGO warto? Inge Dougans w swojej metodzie połączyła współczesną refleksologię z pradawną teorią meridianów wykorzystywaną w akupunkturze Tradycyjnej Chińskiej Medycyny. Zgodnie z tą wiedzą zdrowie całego organizmu jest nierozerwalnie związane z prawidłowym przepływem energii życiowej (chi). Od jej zastojów w kanałach energetycznych – meridianach, zaczynają się wszystkie procesy chorobowe w organizmie.

 

Zabieg wg metody Inge Dougans usprawnia przepływ energii w sześciu meridianach „zasilających” najważniejsze narządy wewnętrzne organizmu. Dzięki temu ma się więcej energii do działania, jasność myśli, lekkości ciała i lepiej się śpi. Kiedy mamy tak dobry kontakt z samą/samym sobą łatwiej znaleźć nam rozwiązania nurtujących nas spraw i problemów.

 

Refleksologia to bezinwazyjna metoda, która  znajduje zastosowanie w większości schorzeń współczesnego świata:

 

•  usprawnia procesy zdrowienia w przypadku, każdego rodzaju schorzenia m.in.: problemy układu trawiennego, jelitowe, choroby mięśni i stawów, infekcje, stany zapalne, problemy górnych dróg oddechowych, grypa, astma, alergie, opuchlizny, układu moczowego, problemy skórne, depresja, bezsenność, chroniczne zmęczenie, likwiduje negatywne skutki menopauzy, leczeniu cyst na piersiach i jajnikach i wiele więcej.

 •  reguluje pracę serca i pobudza krążenie krwi, a przez to dotlenia i odżywia tkanki (m.in. reguluje ciśnienie krwi)

•  poprawia trawienie, pomaga na kłopoty ze zgagą, zaparciami, wzdęciami, zespół jelita nadwrażliwego

•  pomaga wyregulować gospodarkę hormonalną organizmu, m.in. przy chorobach tarczycy, zaburzeniach cyklu miesiączkowego, napięciu przedmiesiączkowym, cukrzycy

•  wzmacnia system odpornościowy

•  skutecznie przynosi ulgę w bólu m.in.: przy bolesnych miesiączkach, bólach głowy, bólach mięśni, kręgosłupa, bólach artretycznych i reumatycznych, nerwobólach, rwie kulszowej

•  oczyszcza organizm z toksyn

 

Warto pamiętać o tym, że refleksologia jest doskonałą formą PROFILAKTYKI. Stopa ludzka potrafi sygnalizować zaburzenia w pracy organizmu na dwa, trzy lata wcześniej zanim zaczną one być odczuwalne w postaci poważnej choroby. Profesjonalne zabiegi mogą zlikwidować przyczyny problemu zanim pojawią się ich skutki. 

 

 Joanna Strzębicka

Refleksolog Stóp, www.ctzwroclaw.pl

 

Komentarze

Pogoda Wrocław z serwisu

BlogRSS

zobacz więcej
TRASA jest KOBIETĄ - mamy dowód
Data: 03/03/2016

W czwartkowy wieczór Ola zapytała czy nie wybiorę się pobiegać po lesie. Znaczy się czy nie pojadę na Rajd "Róża Wiatrów" do Puszczy Zielonka, na trasę „lajtową” ...